Mokyklos direktorė – Nacionalinio diktanto finalo dalyvė

Balandžio 11 d. vyko Nacionalinio diktanto finalas. Dėl raštingiausiojo vardo buvo varžomasi trijose kategorijose – moksleivių, suaugusiųjų ir užsienio lietuvių. Šiemet asmeninių kvietimų į finalą sulaukė 108 asmenys, atrinkti pirmajame Nacionalinio diktanto etape.

 Slenkstis į konkurso finalą - ne daugiau kaip 3 klaidos. Pirmajame etape 7 dalyviai nepadarė nė vienos klaidos, o po vieną klaidą -16 žmonių.

Nacionalinio diktanto finale dalyvavo mokyklos direktorė Vida Lumpickienė, kuri tokiame konkurse dalyvauja antrą kartą. Po konkurso ji  „Panoramai“ davė interviu. „Ruošiausi studijuoti lietuvių kalbą ir literatūrą, bet aplinkybės taip susiklostė, kad pasirinkau kitą specialybę, bet širdyje išliko lietuvių kalba, jos gramatika, nosinių raidžių rašyba, skyrybos taisyklės“,- teigė direktorė.

Nacionalinio diktanto konkurso finalas vyko LRT studijoje. Jis tiesiogiai transliuotas per LRT kanalus „Kultūra“ ir „Lituanica“. Dalyviai rašė S. Parulskio tekstą „Diena ne veltui“. Diktanto tekstą su rašybos ir skyrybos paaiškinimais galite rasti  http://vlkk.lt

Daugumai konkurso dalyvių buvo sunkiai įveikiama skyryba. Rašyba nebuvo sudėtinga, bet keli žodžiai klaidino ne vieną. Diktanto dalyviai klupo rašydami: atsiglėbesčiavo, piktdžiugiškai, neilgtrukus, įsilaužčiau.

Nacionalinio diktanto konkurso nugalėtojai bus paskelbti ir apdovanoti Prezidentūroje gegužės 7-ąją, Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dieną.

„Žvilgsnio“ informacija

   

   

Virtuali mokymo aplinka  

moodle tumb

   

Mažeikių r. sveikatos priežiūros specialistas  

   

   

   

Budintis sargas  

   
   

Mus remia

                

   

Partneriai

europass banneris versliniku asociacijanecmrstinklas

msc    PPR nario zenkliukas ltstatybunaujienos

 

   
© Mažeikių politechnikos mokykla