Mokinių profesinė darbinė stažuotė Maltoje

Mokinių profesinė darbinė stažuotė Maltoje 

Mažeikių politechnikos mokyklos AS-74 grupės mokiniai Armandas Nabažas, Aurelijus Pučinskas ir VR-78 grupės mokiniai Šarūnas Brasas, Tomas Lauraitis, Julija Poškutė, Samanta Gabalytė bei Viekšnių skyriaus TP-72 grupės mokiniai Mantas Norkus, Rokas Aleksandravičius, Elijus Freimanis ir Ernestas Raštikis dalyvavo trijų savaičių profesinėje darbinėje stažuotėje pagal Erasmus+ programos asmenų mokymosi mobilumo tikslais projektą "Kompetencijų tobulinimas su Erasmus+" Nr. 2019-1-LT01-KA102-060213.

Projekto tikslas – tobulinti praktinius įgūdžius, profesines ir dalykines kompetencijas, ugdyti bendruosius ir profesinius gebėjimus, siekiant gerinti būsimųjų kvalifikuotų specialistų gebėjimų atitikimą šiandieniniams rinkos poreikiams.
Priimančioji Maltos IZI Limited (Easy Job Bridge) organizacija surengė puikų sutikimą, supažindino mokinius su praktikos darbo vietomis, visos profesinės darbinės stažuotės metu atsakingai rūpinosi projekto vykdymu. Suorganizuota įdomi kultūrinė programa savaitgaliais. Mokiniai ekskursijų metu susipažino su Malta, jos sostine Valeta, žiūrėjo istorinį 5D šou, aplankė senąją Maltos sostinę Mediną.
Grįžę iš Maltos mokiniai pasidalino savo įspūdžiais apie įgytą profesinę patirtį, aplankytas įsimintinas vietas.
„Su Aurelijumi dirbome įmonėje „Elbra". Įrenginėjome apartamentus: glaistėme, dažėme sienas, lubas, užbaiginėjome pradėtus statybinius projektus. Patiko bendrauti su skirtingų tautybių bendradarbiais, juos pažinti, dirbti užsienyje, naujame kolektyve, sugebėti prisitaikyti. Patobulinome anglų kalbos įgūdžius. Didžiausias įspūdis iš Maltos - jos gamta, uolos, vanduo, pastatai, istorija apie Maltą, draugiški žmonės“,- pasakojo AS-74 grupės mokinys Armandas Nabažas.
Kitas AS-74 gr. mokinys Aurelijus Pučinskas, dirbęs kartu su Armandu, sakė, kad taip pat atliko įvairius apdailos darbus – lubų ir sienų dažymą, šlifavimą, glaistymą. Kabino paveikslus, kad žmonės galėtų tuose apartamentuose jaukiai gyventi. Maltoje jam labai patiko šiltas ir draugiškas žmonių bendravimas. Didžiausia įspūdį paliko kultūrinė programa – Maltos istorija.
Šarūnas Brasas ir Tomas Lauraitis (VR-78 gr. mokiniai) dirbo ofise ‘‘Quicklets", nekilnojamojo turto agentūroje. Jiems patiko darbo vietos aplinka. „Kolektyvas buvo draugiškas, darbo sąlygos šaunios. Pagilinome anglų kalbos žinias, išmokome bendrauti su kitataučiais. Susipažinome su Malta, dalyvavome smagiose ekskursijose“,- džiaugėsi mokiniai.
Julija Poškutė (VR-78 gr. mokinė) dirbo ofise ‘‘Uniprint‘‘, labai patiko dirbti, draugiški kolegos, patobulino savo profesines, taip pat anglų kalbos žinias, išmoko atidžiai važinėtis autobusu, nepasiklysti. Malta jai labai patiko, o ekskursijos buvo smagios ir įdomios.
Samanta Gabalytė (VR-78 gr. mokinė), kaip pati sako, į Maltą vyko sužinoti daugiau apie savo specialybę, įgyti naujų žinių ir įgūdžių, patobulinti anglų kalbos žinias. Dirbo nekilnojamojo turto agentūroje ‘‘REMAX’’. Tai visoje Europoje ir pasaulyje žinoma populiariausia nekilnojamo turto agentūra. Maltoje per tris savaites dirbo trijuose ofisuose, kiekvieną savaitę vis skirtinguose. Dirbo kompiuteriu, atliko darbus su nuotraukomis, tekstu, koliažais, Office programa ir klientų užsakymais. Kiekvienas ofisas jai paliko didelių įspūdžių. Pirmame ofise buvo labai jauki atmosfera, visi darbuotojai draugiški ir bendraujantys vieni su kitais. Antras ofisas buvo mažesnis, todėl ir darbuotojų ten mažiau, darbuotojai labiau tylūs, susikaupę. Trečias ofisas mokinei labiausiai patiko. Ir jo aplinka labai graži - prie jachtų įlankos, ofisas labai didelis. Ten darbuotojai nusiteikę rimtai dirbti, tačiau labai linksma būdavo per pietų pertraukas, kai virtuvėje darbuotojai uždainuodavo dainas apie REMAX įmonę. Pati Malta merginą sužavėjo savo grožiu ir dar nepatirtais įspūdžiais: „Maltoje labai draugiški žmonės. Atvykę susipažinome su priimančios organizacijos atstovais, jie supažindino su darbo vietomis, vadovais. Pirmą darbo dieną buvau išsigandusi, kad nesugebėsiu nuvykti į darbą autobusais. Maltoje labai atidžiai reikia sekti autobusų maršrutus. Kartą net pasiklydau, bet nieko – laimingai grįžau namo. Pasirodo, reikėjo susirasti arčiausią stotelę, važiuoti į Valetą (sostinę), o iš jos tiesiai į Msidą, kur ir gyvenome. Po pirmos darbo savaitės laukėme laisvalaikio – vykome į ekskursiją po Valetą, stebėjome 5D šou. Laisvu laiku galėjome važiuoti autobusais kur tik norėjome ir daug ką pamatyti. Antrąjį savaitgalį turėjome dvi ekskursijas - vieną po Maltą (pietinis maršrutas) ir antrą – į senąją sostinę Mediną, išragavome maltietišką maistą. Po trečios darbo savaitės ofise turėjome paskutinį susitikimą ‘‘Easy Job Bridge’’. Mums buvo įteikti sertifikatai ir Europass dokumentai. Paskutinę dieną pirkome lauktuves artimiesiems, krovėmės daiktus į lagaminus. Paskutinį vakarą praleidome visi kartu su kito projekto dalyviais, kurie mus išlydėjo. Buvo be galo liūdna palikti Maltą. Tai buvo mano pačios geriausios gyvenime trys savaitės. Dėkoju projekto vadovei Erikai Pusvaškei už suteiktas nuostabias dienas Maltoje, o lydinčiai mokytojai Vilmai Ramanauskienei – už rūpestį ir palaikymą visos stažuotės metu“.
Mantas Norkus (TP-72 gr. mokinys) pasakoja, kad spalio 6 dieną visi projekto dalyviai išvyko į Vilniaus oro uostą. Iš Vilniaus į Maltą skrido apie 3 valandas. Nuskridę autobusiuku nuvažiavo į gyvenamąją vietą. Gyvenimo sąlygos buvo puikios, kambariai erdvūs. „Kitą dieną mikroautobusu mus išvežiojo po kiekvienam mokiniui paskirtas darbo vietas, kad galėtume susipažinti su savo darbo aplinka, ten dirbančiais žmonėmis. Stažuotės metu kartu su Ernestu dirbau autoservise ,,Meli Motors“, kur išmokau dirbti su įvairia įranga, remontuoti naujausių modelių mašinas. Pirmos darbo dienos buvo sunkios, reikėjo priprasti prie darbo ritmo, bet laimei, bendradarbiai buvo šaunūs. Labai džiaugiuosi, kad patekau būtent į ,,Meli Motors” autoservisą. Kolektyvas draugiškas, visada gaudavau patarimų, kai nesisekdavo arba nepavykdavo. Turėjome 2 pertraukas per dieną. Būdavo tokių akimirkų, kai įsijauti į mašinos taisymą ir žiūri, kad jau darbo laikas baigiasi. Aš asmeniškai į Maltą grįžčiau vien dėl draugiško darbo kolektyvo bei draugiškų Maltos gyventojų“,- įspūdžiais dalijosi Mantas.
Ernestas Raštikis (TP-72 gr. mokinys): „Su Elijumi dirbome įmonės „Tony’s VRT“ servise. Pirmą darbo dieną mus supažindino, kaip organizuojamas serviso ir autodalių parduotuvės darbas. Jau nuo kitos dienos rimtai kibome į darbus. Likome labai patenkinti savo darbo vieta. Didžiausią įspūdį paliko ekskursija, kurios metu aplankėme senąją Maltos sostinę ir viduramžių miestą Mdiną. Gidas mums pasakojo labai daug įdomių dalykų, sužinojome, kad Mdina − seniausias Maltos miestas ir kad šiandien Mdinoje uždrausta važiuoti automobiliais (išskyrus ribotą skaičių vietinių gyventojų mašinų, policijos ir kitų tarnybų mašinas).

Šis projektas finansuojamas remiant Europos Komisijai. Šis kūrinys atspindi tik autoriaus požiūrį, todėl Komisija negali būti laikoma atsakinga už bet kokį jame pateikiamos informacijos naudojimą.

Samanta Gabalytė, VR-78 gr. mokinė, projekto dalyvė
Vilma Ramanauskienė, vyresnioji profesijos mokytoja, lydinti mokytoja