Pradinis

Profesijos mokytojai sėmėsi patirties Vokietijoje    

Mažeikių politechnikos mokykla įgyvendina Leonardo da Vinci programos mobilumo projektą „Ekonomika ir profesija” Nr.LLP-LdV-VETPRO-2013-LT-0881.
Lapkričio 17 - 23 dienomis vyko pirmasis šio projekto vizitas Chemnitz mieste, Vokietijoje, kuriame dalyvavo mokyklos profesijos mokytojai Vilma Ramanauskienė ir Dangiras Gurauskas. Vizite taip pat dalyvavo atstovai iš projekto partnerių mokyklų: VšĮ Kuršėnų politechnikos mokyklos, VšĮ Telšių profesinio rengimo centro ir VšĮ Kelmės profesinio rengimo centro.

Pagrindinis šio projekto tikslas – suteikti galimybę ekonomikos ir kitų profesinio mokymo dalykų mokytojams gilinti bei plėtoti profesines ir dalykines žinias užsienio šalyse.
Mokytojų grupė lankėsi mokymo centre F + U Sachsen gGmbH, kur susipažino su priimančios organizacijos tarptautinių projektų koordinatore Gundula Pinillo, mokymo programomis, bendravo su įvairių profesijų mokytojais, lankėsi mokymo centro mokomuosiuose virėjų, konditerių, namų ūkio ekonomių kabinetuose, automechanikų dirbtuvėse, mokomojoje parduotuvėje.
Apsilankę F + U Sachsen gGmbH ir Berufliches Schulzentrum fur Wirtschft II mokymo centruose, mokytojai susipažino su Vokietijos švietimo sistemos ypatumais, inovatyviais ekonomikos mokymo metodais bei informacinių technologijų naudojimu teorinio ir praktinio mokymo pamokose. Projekto dalyviai domėjosi, kaip mokymo įstaigose įgytos verslumo žinios padeda mokiniams įsilieti į darbo rinką, kaip mokymo proceso metu ugdomos asmeninės verslumo savybės - gebėjimas dirbti komandoje, bendravimas su klientais, pasitikėjimas savimi ir savo žiniomis, kūrybiškumas. 
Informavimo ir darbo biržos centruose projekto dalyviai turėjo galimybę susipažinti su bedarbių problemų sprendimu.
Projekto dalyviams buvo skirta ir turininga kultūrinė programa – ekskursijos po Chemnitz ir Drezdeno miestus - dalyviai galėjo susipažinti su šių miestų istorija, kultūra ir tradicijomis.
Projekto metu dalyviai patobulino profesines, socialines ir bendrakultūrines, anglų/vokiečių kalbų kompetencijas, kėlė savo profesinę kvalifikaciją. Žinias, įgytas Vokietijoje, mokytojai pritaikys savo darbe - integruos ekonomiką ir verslumą į kitus profesinio mokymo dalykus.
Taip pat vizito metu susitikome ir su Lenkijos tęstinio mokymo centro Torūnėje (The Centre for Continuing Education in Toruń, Poland) kolegomis. Buvo puiki proga padiskutuoti apie profesinio mokymo organizavimo ypatumus Lietuvoje ir Lenkijoje.

Vilma Ramanauskienė, Dangiras Gurauskas, 
profesijos mokytojai, projekto dalyviai