Informacija dėl pagrindinio, vidurinio ir profesinio mokymo organizavimo mokykloje laikotarpiu 2020-10-26 2020-11-08

   

Technikos priežiūros verslo darbuotojų stažuotė Vokietijoje 

Mažeikių politechnikos mokyklos Viekšnių skyriaus TP-59 grupės mokiniai Laurynas Ežerskis ir Gražvydas Staražinskas dalyvavo ERASMUS+: Leonardo da Vinci programos asmenų mobilumo projekto „Profesinių gebėjimų tobulinimas per tarptautinę patirtį“ Nr. 2017-1-LT01-KA102-035140 4 savaičių profesinėje darbinėje stažuotėje (nuo 2018 m. vasario 18 d. iki kovo 17 d.).

Projektą koordinuoja VšĮ Telšių profesinio rengimo centras.Projekto tikslas – mokinių profesinių gebėjimų tobulinimas, taip didinant profesinio mokymo kokybę Telšių, Mažeikių, Kretingos profesinio mokymo įstaigose ir užtikrinant didesnes būsimų absolventų įsidarbinimo galimybes.

Įspūdžiais iš įvykusios darbinės profesinės stažuotės dalijasi praktikantas Laurynas Ežerskis:„Atvykę sekmadienio ryte į galutinį kelionės tikslą, įsikūrėme visi savo kambariuose. Pavakarieniavę visi kartu patraukėme susipažinti su miestu. Pirmadienį  atvykome į Vokietijos profesinę mokyklą Chemnice susipažinti su jos patalpomis, mokymosi specifika, taisyklėmis. Nuo trečiadienio kibome į darbus mokomajame garaže, buvome supažindinti su diagnostine įranga, jos galimybėmis. Kitą dieną vykome traukiniu į Dresdeną. VW elektromobilių gamykloje buvome supažindinti su gamybos procesu bei ypatumais, po to patraukėme į miestą savo keliais. Penktadienį vėl kibome į darbus, savarankiškai su diagnostine įranga visi kartu nustatinėjome automobilio gedimus bei šalinome gedimus. Pirmąjį savaitgalį turėjome laisvą, tad galėjome pasidairyti po gyvenamosios vietos apylinkes.Antrąją savaitę mokėmės vokiečių kalbos, kad būtų lengviau bendrauti ir susikalbėti su kitais mokytojais. Pirmąją dieną gana daug išmokome. Antradienį vėl kibome į darbus dirbtuvėse, tobulinome žinias atliekant automobilio diagnostiką. Trečiadienį analizavome kuro įpurškimo sistemas, testavome variklius su skirtingomis kuro įpurškimo sistemomis stenduose. Nuo ketvirtadienio pradėjome ardyti variklius, vėliau juos surinkome ir mus prižiūrintis mokytojas juos patikrino, ar nėra padaryta klaidų ardymo bei surinkimo procese.

Trečiosios savaitės pirmadienį vykome į Chemnico miesto Škoda automatizuotą automobilių servisą bei automobilių saloną. Susipažinę su darbo procesu bei naujais automobiliais grįžome į mokyklą, papietavome ir išvykome traukiniu į Dresdeną. Dresdene aplankėme oro uostą, jo gaisrinę. Kitą dieną mokėmės dirbti su stabdžių sistema. Nuo trečiadienio mokomosiose dirbtuvėse atlikome specialiai paskirtas užduotis. Man su Gražvydu atiteko kone sunkiausia... keitėme variklio galvutės tarpinę ir reikėjo išimti variklį iš automobilio ir taip pat jo greičių dėžę, po to viską atgal tinkamai įmontuoti ir užvesti automobilį, patikrinti, ar nėra klaidų atliktame darbo procese.Paskutinės praktikos savaitės pirmadienį kopėme į kalnus, pasiekę savo kelionės tikslą, atvykome į labai gražią kalnų pilį, kurioje yra įkurtas muziejus, apsilankę muziejuje, keliavome žemyn kiek neįprastu būdu - turistiniu traukinuku. Antradienį mokėmės ratų suvedimo bei išvertimo ypatumų, taip pat montavome automobilio ratus bei juos balansavome. Trečiadienį keliavome į miesto industrijos muziejų. Vėliau grįžome į mokyklą, papietavę keliavome į mokomąsias dirbtuves, ten tikrinome automobilio išmetamąsias dujas. Paskutinę dieną mokomosiose dirbtuvėse tikrinome automobilių amortizatorių darbą, po to tikrinome automobilių stabdymą ant stendo. Po darbų atsisveikinome ir padėkojome praktikos mokytojui už suteiktas žinias, gavome visi po simbolinę, tačiau labai originalią dovaną, kuria likome visi patenkinti. Penktadienį mums buvo įteikti Europass mobilumo dokumentai ir sertifikatai“.

Šis projektas finansuojamas remiant Europos Komisijai. Šis kūrinys atspindi tik autoriaus požiūrį, todėl Komisija negali būti laikoma atsakinga už bet kokį jame pateikiamos informacijos naudojimą.

Laurynas Ežerskis, TP-59 grupės mokinys

 

   

Tvarkaraščiai  

   

tamo

   

moodle tumb

   
   

   

   
© MPMVS