Stažuotė Italijoje 

Šių metų vasario 24 – kovo 16 dienomis Mažeikių politechnikos mokyklos sporto klubo veiklos organizatoriaus ir apeigų ir švenčių organizatoriaus specialybių mokiniai dalyvavo Erasmus+: Leonardo da Vinci programos asmenų mokymosi mobilumo projekto „Praktinių įgūdžių ir kompetencijų tobulinimas darbo vietoje“ Nr. 2017-1-LT01-KA102-034887 mobilumo vizite Italijoje.

Pagrindinis šio projekto tikslas – tobulinti praktinius įgūdžius ir kompetencijas, bendruosius gebėjimus, didinti iniciatyvumą ir verslumą, siekiant gerinti įsidarbinimo galimybes integruojantis į darbo rinką. 
Projektą įgyvendino Mažeikių politechnikos mokykla. 
Stažuotėje lankėsi SKO-66 grupės mokiniai Laura Bagdonaitė, Greta Jonušaitė, Tomas Jaskaudas, Arnoldas Ramonas ir AP-57 grupės mokinės Kamilė Petrauskytė ir Igneta Šimkutė. Mokinius lydėjo ir jiems visapusiškai padėjo verslo ir paslaugų profesinio mokymo skyriaus vedėja Tatjana Kinčinienė. 
Priimančioji organizacija – „New Service Societa“. Atsakingi asmenys – Mindaugas Lučka ir Karinė Amirjan Lučkė, jie ir rūpinosi viso projekto vykdymu. 
Savo profesines žinias būsimi sporto klubo veiklos organizatoriai gilino Vico del Gargano miesto sporto klube „New free time“. Sporto klubo savininkas Leonardo Maniello maloniai dalinosi savo ilgamete sportinės veiklos patirtimi. Stažuotės metu mokiniai organizavo „Štangos spaudimo“ varžybas, kuriose savo jėgas išbandė nemažas būrys klubo lankytojų – 17 vyrų bei 4 moterys. Varžybų nugalėtojai buvo apdovanoti medaliais ir diplomais. 
Mokiniai taip pat turėjo galimybę apsilankyti Foggia mieste įsikūrusiame „Mirage Village“ sporto komplekse. Komplekso vadovas maloniai supažindino su klubo veiklomis bei taikomomis naujausiomis technologijomis. 
Apeigų ir švenčių organizatoriaus specialybės mokinės dirbo priimančiojoje organizacijoje. Stažuotės metu teko suplanuoti ir suorganizuoti du didelius renginius – Kovo 8-osios ir Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo šventes. Mokinės rašė renginių scenarijus, maketavo renginių reklamas, dekoravo stalus, puošė patalpas.
„New Service Societa“ organizacija projekto dalyvius supažindino su savo šalies tradicijomis, kultūra, valgiais ir lankytinais objektais: Peschihi – baltuoju miestu, Vieste ir jos simboliais Pizzo Munno, Arco san Felice, San Giovanni Rotondo – Padre Pio vienuolynu, Roma, Bariu, Spiaggia della Zagare (Vieste-Mattinata) paplūdimiais, San Menaio, Foce Varano kaimo turizmo sodyba. Italija savo kultūra, architektūriniais paminklais ir gamtos grožiu sužavėjo projekto dalyvius ir paliko neišdildomų įspūdžių. 
Stažuotės metu mokiniai patobulino praktinius įgūdžius ir kompetencijas, taip pat ir bendruosius gebėjimus. Pagilino užsienio kalbos žinias, bendrinės ir profesinės kalbos įgūdžius bei įgijo tarptautinės patirties. Tai suteiks didesnes įsidarbinimo galimybes ir geresnes karjeros perspektyvas ateityje.
Paskutiniąją darbinės profesinės stažuotės dieną visi mokiniai gavo Europass mobilumo dokumentus ir sertifikatus.

Šis projektas finansuojamas remiant Europos Komisijai. Šis kūrinys atspindi tik autoriaus požiūrį, todėl Komisija negali būti laikoma atsakinga už bet kokį jame pateikiamos informacijos naudojimą.

Tomas Jaskaudas, projekto dalyvis

   

Tvarkaraščiai  

   

tamo

   

moodle tumb

   

   
© MPMVS