Informacija dėl mokymo proceso 
organizavimo nuotoliniu būdu

   

Pirmakursių pažintis su Viekšniais 

Jau antri metai iš eilės pirmakursiai savo mokslo metus pradeda nuo pažinties su miestu, kuriame mokysis.

Pažintis prasidėjo nuo Centrinės aikštės kampe esančio Pirmosios vaistinės muziejaus. Jis yra iš tų, į kuriuos tik įėjus norisi aiktelti – nuo pat pradžių pasitinka nuostabūs mediniai XIX a. II pusės baldai, autentiškos medikamentų talpos bei egzotiškai atrodantys vaistai, tarp kurių yra vėžio girnelės ir konservuota vilko mėsa. Muziejaus kieme įrengtas sodas su aibe kvapnių augalų, čia pat ir 1927 m. įrengtas betoninis bunkeris, skirtas slėptis nuo karo farmacininko šeimai. Muziejaus palėpė šiltuoju metu laiku veikia kaip dailės parodų salė.
1897 m. Viekšniuose buvo pastatytas vandens malūnas, kurį taip pat aplankė pirmakursiai. Tai keturaukštis technikos paminklas, kuris žavi savo dailiomis raudonomis plytomis. Ir ,žinoma, reikėjo pereiti netoliese 1989 m. pastatytą kabantį „beždžionių“ tiltą. Jis sujungia du Ventos krantus, taip pat veda į Juodeikių pušyną.
Na ir kaip gi neaplankysi Biržiškų giminės garbei Viekšniuose 1995 m. pastatyto paminklo – tai yra vienas pirmųjų Lietuvoje skirtas ne vienam konkrečiam asmeniui, o visai šeimai paminklas. O prie pat baltuojančios Šv. Jono Krikštytojo bažnyčios (1853 m.) dailiame mediniame name įkurta Biržiškų memorialinė ekspozicija. Čia veikia ir miestelio biblioteka. Šalia, be ekspozicijos ir bažnyčios, stovi 1930 m. sukurtas paminklas Vytautui Didžiajam 500-ųjų mirties metinių proga.
Po pažinties su Viekšniais mokiniai buvo maloniai nustebinti stebėtinai turtingo kultūrinio palikimo. Buvo puiki edukacinė išvyka.

Skyriaus vedėja Tatjana Kinčinienė

   

Tvarkaraščiai  

   

tamo

   

moodle tumb

   
   

   

   
© MPMVS