Spausdinti

Edukacinis užsiėmimas „Margučių dažymas vašku“ 

Balandžio 17 dieną Viekšnių skyriuje vyko pažintinė kultūrinė veikla „Margučių dažymas vašku“.

Vyresnioji profesijos mokytoja Danutė Barakauskienė edukacijos dalyvius supažindino su margučių dažymo tradicija, po to praktiškai mokė kaip pasirinkti ir paruošti kiaušinius dažymui. Labiausiai domino pats darbo procesas – dažymas vašku. Šiam darbui reikalingos atitinkamos sąlygos (virti kiaušiniai turi būti šilti, nesuskilę) ir darbo priemonės (medinis pieštukas su metaliniu smeigtuku ar vinute plokščia galvute, žvakė su metaliniu dangteliu, indelis su nuolat karštu bičių vašku). Kai visos priemonės surikiuotos belieka įjungti savo kūrybinius gebėjimus. Taškelių ir brūkšnelių pagalba išgaunami gražiausi raštai.
Edukacijoje dalyvavo V-73 ir V- 64 grupių merginos, besimokančios virėjo profesijos. Šia veikla domėjosi ir vaikinai. Pirmakursiai, būsimieji agroserviso darbuotojai (AD-71 gr.) ir technikos priežiūros verslo darbuotojai (TP-72 gr.). Mokytojai bei kiti bendruomenės nariai taip pat šioms Velykoms norėjo išmokti naujos technikos.
Margučių pintinė per pusdienį prisipildė, liko juos pamerkti į iš anksto mokytojos paruoštus dažus. D. Barakauskienė patarė naudoti natūralias medžiagas: svogūnų lukštus, raudonuosius burokėlius. Ryte pamatytas darbo rezultatas džiugino! Daugelis edukacijoje dalyvavusių pirmą kartą naudojo bičių vašką kiaušinių dažymui. Visi išsiskirstė su mintimi šio metodo ypatybėmis pasidalinti ir su savo šeimos nariais ir Velykų stalą papuošti gražiausiais margučiais.

Genovaitė Čiužienė, neformaliojo švietimo organizatorė