Spausdinti

Duonos pagerbimo šventė 

Vasario 4 dieną Viekšnių skyriaus mokiniai ir mokytojai dalyvavo Duonos pagerbimo šventėje, kuri vyko Kauno maisto pramonės ir prekybos mokymo centre.

Šventę pradėjo mokymo centro neformaliojo ugdymo metodininkė, lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Enrika Vėtienė. Jautrūs žodžiai buvo skirti duonai: ,,Nuolat liesdami kvepiančios duonos riekes, pripratom prie duonos kaip prie oro, kaip prie saulės ir seniai nustojom rinkti nuo stalo į saują duonos trupinius. Skaičiuodami derlių šimtais ir tūkstančiais tonų, užmiršome, kad tikrojo duonos svorio negalima išreikšti jokiais matavimo vienetais. Primiršome, kad mūsų duona kasdienė šventa”.
Šventėje skambėjo liaudies dainos, dainininkus keitė mokinių skaitoma poezija, profesijos mokytojos, geriausios duonos kepimo meistrės, S.Česnulevičienės palinkėjimai. Parapijos kunigas vikaras papasakojo apie šv. Agotą ir duonos pagerbimo tradicijas. Savo etninės kultūros programą-vaidinimą, su kuriuo dalyvavo 2019 metų respublikiniame etninės kultūros projekte „Lietuvos kulinarijos ir etninio paveldo išsaugojimas ir puoselėjimas“, parodė ir mūsų skyriaus atstovės, V-79 grupės mokinės: Regina Charlapavičiūtė, Viktorija Riaukaitė, Laura Sruogytė, Karolina Vinciūnaitė bei muzikos mokytoja metodininkė Milda Tanienė. Pasirodymą mokinės užbaigė daina - pakvietimu ,,Jego Žemaitijuo būsi, aplonkyk ėr Vėikšnius mūso”. Neformaliojo švietimo organizatorė padėkojo mokyklos vadovams už kvietimą ir įteikė mokinių keptą šakotį. Programą parodė ir mokyklos šeimininkai. Šventės pabaigoje ragavome pagal senas tradicijas kepta duona, pyragais, pačių pagaminta lietuviška natūralia gira, šokom ir dainavom, žaidėme lietuviškus žaidimus. Susėdę prie arbatos puodelio pasidžiaugėme, kad tokie susitikimai, pažintys, dalijimasis patirtimi yra prasmingi. Atsisveikinome iki kito pasimatymo Viekšniuose.

Genovaitė Čiužienė, neformaliojo švietimo organizatorė