Spausdinti

Atmintis gyva, nes liudijafotoaparatas

Sausio 13-ąją Mažeikių politechnikos mokyklos Viekšnių skyriaus bendruomenė minėjo Laisvės gynėjų dieną. Jau tapo tradicija kiekvienais  metais dalyvauti visuotinėje pilietinėje iniciatyvoje ,,Atmintis gyva, nes liudija". 8 valandą ryto  žvakių liepsnelės pleveno ištuštėjusios mokyklos languose ir mūsų kiekvieno namuose. Šiais metais  Sausio 13 –tosios trisdešimtmečio minėjimas buvo kitoks – visi renginiai vyko nuotoliniu būdu. Buvo įprasta mokyklos kieme deginti laužą, virti  arbatą bei kareivišką košę.  Dėl ypatingų gyvenimo pokyčių šiais metais suvaržyta žmonių fizinė laisvė, tačiau esame laisvi ir turime galimybę rinktis, augti atsakingais ir pareigingais Lietuvos piliečiais.

 Mokiniai Laura Sruogytė, Tomas Norvaišas, Gabija Pūkenytė, Deimantė Razvadauskaitė, Karolina Riaukaitė ir profesijos mokytojas Žilvinas Selenis skaitė lietuvių poetų eiles. Vyresnioji istorijos mokytoja Irena Milevičienė pravedė virtualią ekskursiją vietomis, kurios tuo metu Lietuvai buvo svarbiausios, priminė, kad mūsų tautos laisvė išpirkta, iškovota žmonių gyvybėmis...

Mokiniai Gintarė Misiūnaitė ir Deividas Bružas nunešė ir uždegė atminimo ir pagarbos žvakeles prie Vytauto paminklo Viekšniuose, kur jau žydėjo miestelio bendruomenės sunešta neužmirštuolių pieva ir pleveno žvakučių aukuras. 

Atmintis gyva, nes liudija. Liudija nepamatuojamą laisvės kainą. Branginkime ją, tausokime ir puoselėkime. 

                                                           Genovaitė Čiužienė, neformaliojo švietimo organizatorė