Mokiniu ir mokytoju atrankos skelbimas

   

Profesijos mokytojų stažuotė Vokietijoje

Kovo 8–13 dienomis profesijos mokytojai Asta Rimkienė ir Vaidas Andrijaitis profesinius įgūdžius tobulino Vokietijos Chemnico mieste. Projekto organizatorius – VšĮ Telšių regioninis profesinio mokymo centras. Partnerių teisėmis dalyvavo mūsų mokyklos ir Vilniaus paslaugų verslo darbuotojų profesinio rengimo centro atstovai.

Pagrindinis projekto tikslas - mokinių ir darbuotojų, vykdančių ir kuruojančių profesinį mokymą, profesinių įgūdžių tobulinimas bei profesinio mokymo kokybės didinimas Telšių, Mažeikių ir Vilniaus profesinio mokymo įstaigose. Visi projekto dalyviai šiuo metu turi įsidiegę profesinio mokymo kokybės valdymo sistemas, jie siekia vykdyti kokybišką profesinį mokymą, priartintą prie tarptautinių standartų, todėl nori tobulinti mokinių ir darbuotojų profesinius įgūdžius.
Vizito metu stebėjome statybos ir tekstilės sektorių profesinį mokymą pamokų metu bei gamyboje. Stažuotės programa leido mums geriau susipažinti su dualine profesinio mokymo programa, įstatymų baze, profesijų klasifikatoriumi.
Stažuotės metu susipažinome su Vokietijos Chemnico, Drezdeno miestų kultūriniu paveldu ir architektūra.
Aplankėme ne vieną profesinę mokyklą, viena iš jų - tai mūsų projekto partnerių F+U SachsengBmbH mokykla. Tai profesinio ir tęstinio mokymo ribotos juridinės atsakomybės mokykla, skirta socialiai neapsaugotų gyventojų vaikų, elgesio sutrikimų turinčių vaikų profesiniam mokymui. Turėjome galimybę susipažinti su bendra Vokietijos švietimo sistema, materialine - technine baze, metodinėmis priemonėmis. Mokyklos socialinė pedagogė pristatė savo darbo metodiką, kurią taiko bendraudama su mokiniais, siekdama nustatyti mokinių mokymosi lygį.
Taip pat aplankėme valstybinę Handwerkerschule Promenadenstr - rankų darbo mokyklą. Mokykla ruošia dažytojus, stalius, baldų gamintojus, dažytojus-lakuotojus, medienos mechanikus. Susipažinome su naujausiomis technologijomis, įrenginiais, naudojamais mokymo procese. Mokyklos direktorius supažindino su mokyklos mokymo sistema, aptartos glaudaus bendradarbiavimo galimybės.
Aplankėme įvairias tekstiles gamyklas, viena iš jų pasaulyje žinoma tekstilės įmonė „Riedestekstil“, susipažinome su tekstilės pramonėje naudojamomis naujausiomis technologijomis, įrenginiais, produkcija, gamybos procesu.
Dalyviams buvo išduoti europass mobilumo dokumentai ir sertifikatai.
Leonardo da Vinci paprogramė yra Erasmus+ programos dalis, Lietuvoje ją administruoja Švietimo mainų paramos fondas. Šis projektas finansuojamas remiant Europos komisijai. Šis straipsnis atspindi tik autoriaus požiūrį, todėl Komisija negali būti laikoma atsakinga už bet kokį jame pateikiamos informacijos naudojimą.

Vaidas Andrijaitis ir Asta Rimkienė,
profesijos mokytojai, stažuotės dalyviai

stop view Info
/
   preview
   Album
   Photo
   Date
   Dimensions
   Filename
   File size
   Camera
   Focal length
   Exposure
   F Number
   ISO
   Make
   Flash
   Views
   Comments
   ozio_gallery_fuerte
   Ozio Gallery made with ❤ by turismo.eu/fuerteventura
    

      

   ABOUT US  

      

   ES INVESTICIJOS  

      

   SAVU KELIU  

      

   PATYČIŲ DĖŽUTĖ  

      

   VIRTUALI MOKYMO APLINKA  

   moodle tumb

      

   Mažeikių VSB visuomenės sveikatos priežiūros specialistas  

      

      

   PARAMA MPM mazas sone aktyvus

      

      
      

   Mus remia

                   

      

   Partneriai

   europass banneris versliniku asociacijanecmrs

   tinklasmsc   Chamber logostatybunaujienos

    

      
   © Mažeikių politechnikos mokykla