Vykdomas priėmimas į bendrojo ugdymo klases

Mokinių ir tėvelių dėmesiui

nuo 2022 m. rugsėjo 1 d. kviečiame mokytis
į 9 ir 10 klases (I ir II gimnazijos klases).

 

Suaugusiųjų vidurinis ugdymas

nuo 2022 m. rugsėjo 1 d. kviečiame mokytis
į 11 ir 12 klases (III ir IV gimnazijos klases)
pagal suaugusiųjų vidurinio ugdymo programą.


Prašymus galima teikti el. paštu: priemimas@mazeikiupm.lt

Smulkesnė informacija tel. (8 443) 20483

Prašymų formas rasite čia

   

Ugdymas karjerai  

   

Grupinis / Individualus konsultavimas

 • Jei dar neapsisprendei kokią profesiją pasirinkti, mes padėsime Tau apžvelgti tavo norus ir gebėjimus, dominančių specialybių privalumus ir trūkumus, galimybes įsidarbinti.
 • Esi įgijęs profesiją ir nori studijuoti toliau? Padėsime išsiaiškinti, kokiose, kolegijose bei aukštosiose mokyklose ir kokias programas gali studijuoti.
 • Reikia parašyti gyvenimo aprašymą (CV), motyvacinį laišką? Turi klausimų susijusių su savo ateities planais? Kreipkis į Ugdymo karjerai centrą - patarsime.
 • Tave gąsdina darbo paieška? Patarsime nuo ko pradėti, padėsime pasiruošti pokalbiui su darbdaviu.
 • Individualiai pabendravęs su karjeros koordinatoriumi, paanalizavęs save testų bei savęs pažinimo klausimynų pagalba, geriau pažinsi savo asmenines savybes, atkreipsi dėmesį į profesinius gebėjimus, atrasi naujus gabumus, interesus ir pomėgius, kuriuos galėsi tobulinti mokydamasis.
 • Išsamiau susipažinsi su profesijų pasauliu, sužinosi apie profesijoms keliamus reikalavimus, situaciją darbo rinkoje.
 • Sužinosi, kurios geriausios tavo savybės gali atrodyti patrauklios darbdaviui ir planuosi, kaip jas ugdyti bei tobulinti mokymosi metu.
 • Susipažinsi su internetiniais puslapiais, susijusiais su mokymosi ir įsidarbinimo galimybėmis.

Priėmimas į Mažeikių politechnikos mokyklą.


Ugdymo karjerai paslaugos

Mokiniai informuojami apie Mažeikių politechnikos mokyklos vykdomas profesinio mokymo programas, priėmimo tvarką, mokymosi sąlygas, įsidarbinimo galimybes.
Miesto bei rajono pagrindinių mokyklų mokiniai turi galimybę susipažinti su atskirų specialybių veiklomis, mokymo įranga, stebėti bei patys dalyvauti įvadiniuose pasirinktos specialybės praktiniuose mokymo užsiėmimuose (mokomosiose dirbtuvėse).

Profesinio veiklinimo užsiėmimai bendrojo lavinimo mokyklų mokiniams


Kaip rinktis profesiją?

 • SKIRKITE LAIKO PROFESIJOS PASIRINKIMUI. Norint teisingai pasirinkti, reikia gerai pažinti save, žinoti savo norus, gabumus, gerai orientuotis profesijų pasaulyje, rinkos poreikiuose, mokėti įvertinti savo profesinį tinkamumą. Tai veikla, kuriai reikia nemažai laiko. Tačiau šis laikas nebus sugaištas veltui. Gautos žinios ir įgūdžiai pravers gyvenime.
 • IEŠKOKITE. Paklauskite savęs: ko aš noriu? Ko siekiu gyvenime? Koks darbas man patiktų? Kokią veiklą, kokius užsiėmimus mėgstu? Susiraskite informacijos apie profesijas, kad žinotumėte, iš ko renkatės.
 • PAŽINKITE TEIGIAMAS IR NEIGIAMAS PROFESIJOS PUSES. Skaitykite profesijų aprašus, lankykitės “atvirų durų” dienose, kalbėkitės su studentais, absolventais, profesijų mokytojais. Pagalvokite, kiek tai jums tiks. Atkreipkite dėmesį į profesijos reikalavimus sveikatai. Kokia jūsų sveikata?
 • PAŽINKITE SAVO STIPRIĄSIAS IR SILPNĄSIAS PUSES. Kaip jūs mokotės? Kokie dalykai sekasi, kokie – ne? Kodėl? Kaip bendraujate? Koks jūs veikloje? Kada jus giria? Kada peikia? Kokios jūsų asmenybės savybės atsiskleidžia šiose situacijose? Kur jums sekasi? Kur nesiseka? Kas trukdo, kad sektųsi?
 • APSVARSTYKITE. Gerai apgalvokite ir pasverkite savo norus ir galimybes. Įvertinkite visas galimas alternatyvas, pasirinkite prioritetus. Numatykite atsarginį kelią.
 • BŪKITE AKTYVŪS, BANDYKITE. Renkantis profesiją, svarbios ne tik žinios ir informacija. Labai praverčia praktika ir įgūdžiai, praplečiantys savęs pažinimą. Mėgstama veikla – hobi, būreliai, kursai, sporto, meno mokyklos, visuomeninė veikla mokykloje ar už jos ribų, darbas per vasaros atostogas – tai reali galimybė išbandyti save veikloje, pasitikrinti savo gabumus, interesus, tinkamumą, pamatyti darbo aplinką.
 • TARKITĖS. Realią pagalbą gali suteikti žmonės, kurie jus gerai pažįsta. Tėvai, mokytojai, grupės auklėtojas gali padėti susigaudyti savo gabumuose, asmenybės savybėse, gyvenimo ir darbo vertybėse, duoti gerą patarimą, paremtą patyrimu ir stebėjimu iš šalies, diskutuoti jums rūpimu klausimu.
 • PLANUOKITE. Numatykite, ko sieksite, ir žingsnius, kaip to pasiekti. Gal profesija reikalauja savybių, žinių ar pasirengimo, kurių jums trūksta. Numatykite, kaip kompensuosite šį trūkumą. Pagalvokite, ką veiksite, jei iš karto nepavyktų pasiekti savo tikslų.
 • KONSULTUOKITĖS. Jei jaučiate, kad to ką sužinojote, jums nepakanka sprendimui priimti, jei norite giliau pažinti savo gebėjimus ir kitas asmenybės savybes, įvertinkite tinkamumą profesijoms, – kreipkitės į karjeros koordinatorių.

Atlikite keletą psichologinių testų:

Asmenybės testas pagal MBTI pažinti save

JOHN L. HOLLAND'O profesijos pasirinkimo testas

Kokią profesiją pasirinkti?

Asmeninių savybių pažinimo testas

Profesijos pasirinkimo testas atsižvelgiant į žmogaus interesus ir polinkius

Komunikacinių-organizacinių polinkių įvertinimo testas

Asmenybės kryptingumo įvertinimo testas

   

ES INVESTICIJOS  

   

PATYČIŲ DĖŽUTĖ  

   
© Mažeikių politechnikos mokykla